Teenused


Jaapani massaaž e. Shindo massaaž (bodywork) + koolitus

 

Shindo massaažimeetod on ligi veerandsada aastat tagasi välja arendatud idamaistel, Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev tervendussüsteem.
Selle loojaks on Sensei (õpetaja) Kazuko Kuratomi.
Shindo on kompleksne ravimeetod, milles läbi venitus-ja hingamisharjutuste ning massaaživõtetega mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiameridiaani.
Shindo aitab tasakaalustada keha,hinge ja vaimu, hoides energiameridiaanid avatuina.                                                 
Õiguse Shindo bodywork`i praktiseerimiseks annab õiguse Kazuko Kuratomi poolt välja antud Top Healer`I tunnistus.
Rohkem infot siit ja siit.


Meemassaaž

 

Suurepärane vahend peavalu, lihasvalu (nt kaelas, õlavöötmes), nõrkuse, ärritatavuse, ebakindluse ja unetuse puhul ning töövõime taastajana. Massaaž ergutab vere- ja lümfiringet ja puhastab organismi.


Lümfimassaaž

 

Lümfimassaaž on kudesid kaitsev ja puhastav massaaẑiliik, eemaldades jääkaineid ja vedelikke. Lümfimassaaži eesmärgiks on kiirendada lümfiringet ja koos sellega aidata kaasa jääkainete eemaldumisele organismist. Vere- ja lümfiringe kiirenevad, naha toitumine ja hapnikuga varustamine paraneb, seega rakud uuenevad kiiremini ja vananemisprotsess aeglustub. Lümfimassaaẑ on õrn massaaẑ suunatud kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid (kael, kaenlaalused, kubemepiirkond). Massaaži tagajärjel naha taastumisprotsess kiireneb, nahk muutub siledamaks, paraneb akne, veresooned tugevnevad ega katke nii kergesti, armid silenevad, alanevad tursed ja tõuseb üldine immuunsus.


Klassikaline massaaž

 

Ühendab endas nii sportmassaaži kui ka ravimassaaži võtteid.


Jomon-venitus

 

Jomon-venitusharjutustele pani 2004. aastal aluse Kazuko Kuratomi, kes on ka shindo venitusharjutuste ja massaazhimeetodi looja. Jomon-venitusharjutused on samuti eneseabistamise harjutustele tuginev meetod. Tema raamat "Jomon venitus" avaldati samal aastal Jaapanis. Sensei (õpetaja) Kuratomi märkas, et paljud tervishoiusüsteemis töötavad inimesed ja teised ravitsejad olid väga väsinud ja kehva enesetundega. Ta soovis leida midagi, mis neid aitaks ja mida saaks teha omaette, isegi ilma partnerita või professionaalse abita. Hakates edasi arendama shindo harjutusi, kasutades keerutuste, painutuste ja venitusete ideed lõdvestumise eesmärgil, sündisidki Jomon-venitused.


Shindo ja Jomon meetodid

 

SHINDO juured ulatuvad Jomon - kultuuri. Shindo areng baseerub tuhandete aastate tagusel tarkusel, ulatudes nn. Jomoni perioodi (810000 E.K.), Jaapani kultuuri unustatud juurteni. See oli rahu aeg kui inimesed elasid harmoonias nii üksteisega kui neid ümbritseva loodusega. Selline inimeste ja looduse vaheline suhe, mis leidus Jomon - kultuuris, on ka Shindo juurteks. Jomoni periood oli viljakas kunstile, eriti keraamikale. Selle perioodi savinõud on lihtsa siliderja kujuga, millel on dekoratiivsed, keerutatud nööriga tekitatud spiraalsed mustrid nõude ülaosas. Vertikaalne sisemine pind, kirjatud alguse ja lõputa geomeetrilise mustriga, kujutades Jomoniaegset nägemust maailmast, mis laieneb ülenevalt, samuti uskumust looduse ja inimeste vahelisse jätkuvusse. Shindo oma juurtega jagab Jomoni kultuuris seda iidset uskumust. Meridiaane venitavad harjutused, kus keha on keerdes, hoides samal ajal sõrmedega varvastest,väljendavad lõpmatut Jomoni keerutatud nöörist tekkivat mustrijälge, mis ühendab sisemuse ja välise ühtseks tervikuks. Samuti sarnanevad spiraalsed liigutused jalaharjutustes vertikaalsete lõngade (lõimede) väändumisega Jomoni tekstiilides.

 

Shiki meetod

© Tadao Kawahara 2007


Kindlasti olete märganud, et osadel inimestel õnnestuvad mingid kindlad harjutused paremini kui teistel, osad saavutavad tulemusi kiiremini ja osadel tekivad jälle vigastused kergemini. Miks see nii on? Sellele annab vastuse hr. Tadao Kawahara poolt väljatöötatud Shiki meetod.

 

Tadao Kawahara on aastaid tagasi praktiseerinud karatetreenerina. Treenerina märkas ta, et osadel õpilastel tulid tulemused kiiremini ja osadel õpilastel tekkisid vigastused kergemini kui teistel. Osaliselt sellest ajendatuna õppis ta põhjalikult nö idamaade meditsiini, praktiseeris Shindo meetodit ja ajapikku tegeledes-jälgides ning ravides igapäevaselt inimesi, arenes välja SHIKI meetod. SHIKI meetodi järgi jagunevad inimesed nelja erinevasse kehatüüpi (A;B;C;D). Erinevad kehatüübid tulenevad meie DNA-süsteemist ja peamiste kehatüüpide struktuurid leiduvad meie lihaste süsteemis, väljendudes vastavalt kas tugevamad on selja- või rinnalihased ning reie eesmised või -tagumised lihased. SHIKI eesmärk on aidata ja toetada inimesi tasakaalustades nende kesktelge, et nad tunneksid ennast paremini, oleksid rõõmsamad ja tunnetaksid oma keha nii vaimsest kui ka füüsilisest aspektist lähtudes. SHIKI meetod sobib kõigile, kel soov endaga põhjalikumalt tegeleda ja teisi abistada. Kuidas erinevaid tüüpe kindlaks määrata ning kuidas seda rakendada igapäevaelus (keha tasakaalustamisel – lõdvestamisel, tulemuslikumal treenimisel, sportimisel või klientidega tegelemisel – nõustamisel), sellest räägib lähemalt Sensei Kawahara. Tutvustus toimub ise kaasa tehes: määrame teineteise lihastüübi ja proovime igale tüübile omaseid harjutusi-liigutusi.


Kuratomi meetod

 

Kuratomi meetod (algselt DNA meetod) on nelja dimensiooniline meetod.
Maakera liikumist me oma kehaga ei tunneta aga maakera liigub siiski pisut kogu aeg. Eilne Eesti asukoht on erinev tänase Eesti asukohast.  Ka meie kehas on  autonoomsed närvisüsteemid, mida me ei tunneta aga nad töötavad sellegi poolest meie alateadvuses.
DNA meetod mõjutab mitokondriaga tihedalt seotud  närvilõpmeid, ajutüve ja lülisammast.
Närvilõpmed asuvad rakkude vahel, ning siiani pole päris selge mis nende käitumist mõjutab. Stressist põhjustatud vähktõbi ja mitokondria  on omavahel soetud. Väidetakse, et vähktõbi ei talu kõrget temperatuuri. Mitokondriast pärinev energia emiteerib kiirgust, mis nõrgestab vähirakkude paljunemist.
Hiljutiste uuringute põhjal on saanud selgeks, et mitokondria  määrab rakkude jagunemise kiiruse. Selle rütmi ajab sassi vähktõbi.
On olemas inimesi, kelle kehast on vähirakud kadunud ühe päevaga. Kuidas saab selline asi võimalik olla? Mitokondriat aktiviseerides kiireneb ringlus, mis ületab vähirakkude tegevuse kiiruse ning loomulikult on nii võimalik vähktõve ravida.
Mitokondria aktiviseerimiseks on oluline rinna tshakra. Kas  armastus ning hoolimine on haiguse ajal eriti olulised? 
Emalt tütrele päritav mitokondria on tihedalt seotud rinnapiimaga mis sisaldab ühte vask iooni. Vähktõve ravi protsessis on oluline  vaadata sügavale enda sisse, muuta oma mõttemaailma, paranemine ei saa toimuda ilma elu raamistikku muutmata.
Inimkond sai alguse inimkonna mitokondria aktiviseerumisest.
Vähktõbi on nagu sõnumitooja, et on vaja luua uut tüüpi tsivilisatsioon.
Kas on alanud uus ajastu, mil tõeline paranemine toimub läbi tõelise loomingulisuse ja armastuse? Meie esiemade ravitsuskunst, mis põhineb hingetarkusel näitab meile läbi katsetamise teed mitokondria aktiviseerimise tehnikate aluste juurde ning seeläbi  saame panna käiku oma tõelise loomingulisuse.
Arvan, et naistel on aeg hakata välja uurima paljusid asju selleks, et tulevikus saada juhtivateks mitokondria ravitsejateks. Ma arvan, et peame harima naisi, kes pärivad mitokondria.


 

Jaapani Moksa ehk Moxibustion

 

Moxibustioni ajalugu on väga pikk, peaaegu 3500 aastat. Arvatakse, et see toodi Jaapanisse mandrilt budismi tutvustamiseks. Moxibustioni ravi seisneb energiapunktide soojendamises moxa (moksa) ehk puju põlemisel-hõõgumisel antud punktide kohal kasutades selleks keraamilisi topsikesi.


Moxibustioni 7 efektiMoxibustioni ajalugu on väga vana. Läbi pika ajaloo on katse ja eksituse meetodil korratud katseid ikka uuesti ja uuesti, mis teinekord ka ebaõnnestusid. Omandades lisaks ka teateid taevast ja on seeläbi see efektiivne meetod ammusest ajast edastatud meie generatsioonile. Tegelikult kaldusid inimesed kõhklustele moxibustioni ravi suhtes, sest see oli tuline ja põletusarmid võisid jääda nahale. Sellele vaatamata tõestab ravimeetodi pikk ellujäämise iga selle efektiivsust.

Efektiivsuse tõendid on järgnevad:
1. rakufunktsioonide aktiveerimine
2 .südame ja veenide funktsiooni paranemine ja sellest tulenev vere juurdevoolu tõus
3 .lümfotsüütide arvu kasv, immuunsüsteemi aktivatsioon
4. trombotsüütide arvu kasv, mis aitab verejooksu peatada
5. luude tugevnemine ja füüsilise seisundi paranemine
6. lokaalse turse, põletiku ja aneemia paranemine
7. valu leevendumine


Puju - moksa komponent

Puju, moksa komponent, kuulub krüsanteemide perekonda. See taim on tulvil toitvaid valke, vitamiine A; B1; B2 ja C nagu ka rauda,kaltsiumit, fosforit ja teisi kasulikke ähendeid. Puju ei kasutata ainult moxibustioniks, teda tuntakse laialdaselt kui kõikvõimast ravimtaime väga vanast ajast. Juurvilja mahl ja droogikeedis pujust alandab palavikku, leevendab valu, on vastumürk, vabastab ussidest, langetab vererõhku, vähendab põletikku lisaks põletikuvastasele, hemostaatilisele ja diureetilisele toimele.Kui sa asetad vanni riidekotikese pujuga, siis vanniskäimine soojendab sind üdini. Moksa efekt on veelgi kontsentreeritum põlemisel tekkiva soojuse ja suitsu toimel. Eeterlike õlide põlemisel tekkiva läbistava kuumuse ja moksa salapäraste koostisosade kombinatsioon omab kehale harmoonilist toimet. Kuna moksas olev kuumus on üsna niiske ja läbistav, aitab see tal tungida füüsilisse süsteemi. Vaba moxibustioni keraamiline vahend on spetsiaalselt omaks võetud sest keraamilises topsis sisalduv infrapunavalgus suurendab selle läbivust. Kuiv soojus nagu elekter ja on vaid naha pinnal ning selle läbistav võime on üsna nõrk. Moksa kontrollib autonoomset närvisüsteemi (sümpaatilist ja parasümpaatilist närvisüsteemi) mis aktiveerib kõigi organite funktsiooni potentsiaali, samuti soodustab vereringet ja suurendab vererakkude hulka, parandab immuunsüsteemi ja tõstab kaltsiumi taset. Samuti parandab ka füüsilist vastupanuvõimet ja aktiveerib kõiki rakufunktsioone.
 

Allikas: shindo.fi