Keha & Hinge Keskus

Dr Block`i intervjuu Kuratomi Sensei`ga

 

Tänapäeval  on lisaks Jaapanile, arstiteaduse juhtivateks riikideks Euroopa riigid (eriti Saksamaa), USA, Kanada, Iisrael ning Lõuna-Korea. Iisraeli peetakse „meditsiini Silicon Valley`ks“, kus on  suurim kontsentratsioon kõige arenenumast meditsiini alasest informatsioonist, teadusuuringutest ning tehnoloogiast. Meditsiini alased uued avastused ning kõrgtehnoloogia sünnib iga päev just Iisraelis. Mina ja minu naine külastasime Iisraeli teaduskeskusi, eriti neid kus toimuvad vähiravi uuringud, selleks et saada kõige uuemat informatsiooni kohtumistel ning konverentsidel.

 

Üllatuslikult, ei ole üldine vähist põhjustatud suremus  eriti muutunud 1950. aastatest alates kuni 2005. aastani, kuigi vähiliikide hulk on muutunud. Kuigi farmaatsia ettevõtted toodavad väga mõjusaid vähivastaseid ravimeid, on siiani firmadel õnnestunud patsientide elu pikendada vaid 4 nädala võrra. Sellest aspektist vaadeldes tundub, et vähi ravimine on justkui üks hiigelsuur „tööstus“.  Vaatamata suurtele investeeringutele ja tarbimisele  ei ole paranemise määr siiski kasvanud. See on reaalsus ja ainult tööstus saab kasumit.

Vähirakke on avastatud isegi Egiptuse muumiatel, seega on vähi ajalugu väga pikk. Vaatamata pikale ajaloole ei mõisteta ikka  veel täielikult vähi põhjuseid ning mehhanisme.

Vähi põhjused on väga komplektsed, olles seotud toitumise, stressi ja tehnoloogiaga. Oleme püüdnud mõista neid mehhanisme ning tõsta paranemise määra. Hiljuti on vähiravi uued tehnoloogiad hakanud lõpuks esile kerkima. Nendeks on geeni uuringud, geeni manipulatsioonid, tüviraku uuringud ning nanotehnoloogia.

Interneti ajastu võimaldab meil osta DNA online`s. DNA`d saame kasutada vähi ravimiseks. Näiteks  kellelgi avastatakse muteerunud DNA (või selle osa)  ühest veresoonerakust. Inimene saab  osta endale terve DNA interneti poest, muuta see RNA viiruseks, mis ründab ainult teatud sorti vähirakke. Süstime seda tehislikult moondatud viirust koos terve DNA-ga patsiendi kehasse. Kasutades ära viiruse võimet kehas paljuneda, levib viirus kogu kehas ning asendab kõik muteerunud DNA tervetega. Hetkel on see tehnoloogia veel arenenud uuringute tasemel. Tegelikult aga on seda juba katsetega tõestatud (J. Craig Venter Institute, Maryland USA).

 

Tüvirakk suudab areneda ükskõik milliseks kehaosaks või organiks. Kohtusime California vähi keskuses  ühe mehega, kes  oli imekombel  ellu jäänud pärast surmavat südamehaigust tänu just tüviraku süstile, mis taastas tema südame rakud. See viitab tüviraku uuringute arengutasemele.

 

Iisraelis toimub intensiivne uuring tehishemoglobiini – hemoglobiin mis ei vanane – alal. Eeldatakse, et inimene elab 30 aastat kauem kui seda hemoglobiini talle süstitakse. 30 aasta pärast saab see tehnoloogia küpseks. See tähendab, et juhul kui me elame tänasest päevast alates veel 30 aastat siis on meil võimalik  veel 30 aastat  lisaks elada tänu sellele tehnoloogiale. 

Võib olla üllatuslik, et just Iisrael, mida peetakse väga range religiooniga riigiks, on selliste uuringute ja tehnoloogia pioneeriks. Siiski mitte kõik Iisraeli elanikud ei järgi ranget judaismi. Sellised meditsiinialaseid uuringuid viivad läbi inimesed, kes on praktilised ja pragmaatilised, kes toetavad ning saavad ravi. Samas on ka inimesi, kes on moraalselt selliste uuringute vastased. Isiklikult arvan, et kellegi elu päästmine on kõige olulisem.  

Judaismis on ranged käsud – „surres peab sinu keha olema sinu enda oma“. Reaalsuses, paljud tõlgendavad seda reeglit palju realistlikumalt ning pragmaatilisemalt, balansseerides reaalsuse ja religiooni vahel. 

Lääne meditsiin tegeleb peamiselt lokaalselt haige kohaga. Teisalt Kuratomi meetod (ida meditsiin) edendab patsiendi loomulikku võimet keskenduda oma tervenemise võimele.

Meditsiinialaselt seletades on see lihtne: see mida Kuratomi teeb ei ole üksnes lokaalse sümptomi paranemine (näiteks kange kael) vaid see meetod taastab ka kehaosade vahelise kommunikatsiooni. See on suurepärane! Kommunikatsioon ei toimi üksnes kehaorganite vahel vaid ka rakkude/DNA tasandil. Meetodil on veel mitmeid suurepäraseid asju aga oluline on et see mõjub väga sügavale.

Jääkained ja stress, mis ladestuvad rakkudes ning rakkude ümbruses, eemaldatakse. Selle tulemusel  kommunikatsioon paraneb, mis aitab  ära  hoida rakkude muutumist vähirakkudeks. See on sarnane terve inimesega. Terve inimene suudab tavaliselt ennast panna tegema rohkem kui tema võimed lubavad aga selline tegevus ei põhjusta probleeme. See on võimalik tänu inimese sisemisele heale kommunikatsioonile. 

Religiooni rolliks oli inimese meelte ja keha vahelise kommunikatsiooni edendamine. Religioon ei ole aga enam sama efektiivne kui vanasti. Kuratomi meetod näib aktiveerivat sisemise kommunikatsiooni ja laseb meil tagasi saada oma tervise. Selleks, et seda mõista peab seda ise kogema. 

Olen proovinud erinevaid parandavaid/lõdvestamise meetodeid seal hulgas Treat-near-sense, Experience, Shiatsu, Rolfing, Martial arts, Classic American. Ka meridiaani meetodit. Kõik need meetodid toimivad suurepäraselt ning efektiivselt aga ükski ei ületa päriselt Kuratomi meetodit. Arvan, et ta on väga loominguline. 

Lisaks kommunikatsiooni parandamisele viib tema meetod kehast välja ka jäägid ning kehas on harmoonia. 

Olen õppinud biotehnoloogiat alates 70.-st Rakud (sealhulgas ka vähirakud) elavad vedelas keskkonnas. Olen teadlik kui määrava tähtsusega on rakkude ümbritsev keskkond. Kuratomi meetodi abil pigem eemaldatakse jäägid rakkude ümbritsevat keskkonnast, mitte niivõrd rakkudest endast. See parandab rakkude  aktiveerimist. Tõepoolest, viimase 12 aasta vähialaste uuringute abil on mõistetud kuivõrd  oluline on keskkond rakkude ümber. Kuratomi meetod on puhastanud rakkude ümbritsevat keskkonda palju varem kui kõige hiljutisemad meditsiini alased uuringud on seda teinud.

Jomon-Shindo  ja DNA meetodid on abiks.